افزایش سرعت ایندکس مطالب جدید در سایت

افزایش سرعت ایندکس مطالب جدید در سایت

منظور از افزایش سرعت ایندکس مطالب جدید در سایت ، افزایش سرعت ثبت مطالبی جدید سایت ، در موتور های جستجو است.یکی از نتایج حاصله از سئوی قوی ، سرعت بالای ثبت محتوا در موتورهای جستجو می باشد .به بیان شفاف تر وقتی مطلب جدید در سایت درج می کنیم ، به سرعت آن را در صفحه نتایج گوگل ببینیم و ناچار نباشیم  چند روزی منتظر ثبت آن و پیدا شدن در نتایج جستجو انتظار بکشیم . یا با بهره گیری از تکنیک های معرفی شده در این مقاله می توانید این سرعت را بسیار افزایش دهید . به طوری که کمتر از 1 دقیقه مطالب جدیدتان در گوگل  و یا دیگر موتور های جستجو نمایان شوند.

درج منظم محتوا:

اگر برای درج مطالب ، تصمیم بگیرید که منظم عمل کنید ، یکی از موثرترین  قانون های این بخش را عملی کرده اید . برای این کار لازم است که مطالب خود را هر روز راس یک زمان خاص منتشر نمایید. به عنوان مثال هر روز مطلبی راس ساعت 20:00 در سایت درج شود. اینگونه علاوه بر اینکه کاربران به زمان انتشار مطلب در سایتتان  عادت می کنند و می دانند که چه موقع از سایت بازدید کنند، اسپایدر ها نیز  به نظم شما پی برده و در این ساعات مدام سایت  را زیر نظر می گیرند  تا به محض انتشار مطلب جدید نسبت به ایندکس  آن اقدام کنند.کافی است برای مدتی  از این تکنیک استفاده کنید  تا نتیجه شگفت انگیز آ را مشاهده کنید . ضمنا لازم است در این مورد خاص ،سایت های خبری را که بر اساس ماهیتشان نمی توانند  مطالب را در ساعت خاصی منتشر کنند مستثنا کنیم . همچنین جالب است بدانید به CMS هایی مانند وردپرس ، این قابلیت را دارند که با نتظیم زمان بندی در زمان مورد نظر به صورت خودکار مطالب را منتشر نمایند.حتی در زمانی که خواب هستید یا به مسافرت رفته اید.

انتشار مطالب در شبکه های اجتماعی:

شبکه های اجتماعی علاوه بر داشتن قابلیت های فراوان  و کارایی در زندگی رومزه ،ابزاری موثر در سئو هستند . در موارد قبل ابه اهمیت لینک سازی به کمک شبکه های اجتماعی اشاره کردیم   و در اینجا می خواهیم  بار دیگر به استفاده از این رسانه های تاکید کنیم چرا که حضور در این شبکه ها  ، تاثیر مثبتی  در افزایش سرعت ایندکس  مطالب دارد .حتی اگر فرصت آن را ندارید  که پس از انتشار هر مطلب ، به صورت دستی  آن را در شبکه های اجتماعی نشر دهید .سعی کنید از افزونه هایی که برای اینکار وجود دارند استفاده نمائید . یا با قرار دادن دکمه های اشتراک  مطلب، به مخاطبان خود این امکان را بدهید که مطالب جذابتان را با دوستان خود به اشتراک بگذارند .

ثبت نقشه سایت :

با ایجاد  SiteMap برای سایت خود و ثبت آن در Google Search console ، منبعی کامل از لینک  های سایتتان را در اختیار گوگل قرار دهید تا با بررسی آن هر لحظه که مطلبی جدید انتشار یافت ، نسبت به ایندکس آن مطلب اقدام کند.

معرفی به گوگل به صورت دستی:

ابزار جالبی که در گوگل سرچ کنسول وجود دارد ،ثبت دستی مطالب جدید  در پنل سرچ کنسول  و ثبت درخواست ایندکس برای آن مطلب می باشد. به محض انتشار مطلبی در سایت(طراحی سایت در قزوین) می توانید به پنل کنسول سرچ گوگل رفته و وارد  قسمت URL inspection شوید و به معرفی لینک مطلب جدیدتان به گوگل آن را ثبت کنید .سپس به صورت لحظه ای ، ربات گوگل لینک را بررسی می کند. سپس می توانید روی گزینه Request indexing کلیک کنید تا درخواست شما ارسال و خیلی سریع در نتایج  جستجو آن را مشاهده کنید.

درباره نویسنده مقاله

۰ thoughts on “افزایش سرعت ایندکس مطالب جدید در سایت

  1. مسعود نیکزاد - ۱۴۰۰-۰۶-۲۸ at ۱۴:۵۶

    Visitor Rating: 5 Stars

    Reply

نوشتن یک نظر درباره این مقاله