Notepad باید برای ساخت یک وب سایت ایستا کافی می باشد. صفحات استاتیک شامل عناصری مانند متن و عناصر چندرسانه ای است. آنها به اندازه یک وب سایت پویا فنی نبوده و به همان اندازه هم موثر نیستند. کاربران هر بار که از وب سایت بازدید می کنند همان طرح و محتوا را مشاهده می کنند مگر اینکه کد نویسی به صورت مرتب تغییر پیدا کند.

یک وب سایت پویا در اصل، محتوا تولید می کند و آن را بر اساس اقداماتی که کاربران در صفحه انجام می دهند نمایش می دهد. کاربر آنچه را که به آنها نمایش داده می شود را تغییر می دهد، که می تواند فرآیندی پیچیده بر اساس پیچیدگی وب سایت باشد. یک ویرایشگر ویژه، مانند IDE ، برای ساخت وب سایت های پویا، همراه با مهارت های فنی قوی در برنامه نویسی زبان سمت سرور، مورد نیاز است.

وب سایت استاتیک و داینامیک، کدام یک را باید انتخاب کنیم؟

اگر صاحب یک وب‌سایت هستید، می‌توانید با توجه به اینکه صفحه یک وب‌سایت تعاملی است یا فقط حاوی محتوایی است که قرار است خوانده یا چاپ شود، ثابت یا پویا است. اگر می خواهید یک وب سایت بسازید، باید بر اساس هدف سایت و منابع موجودی که در اختیار دارید، انتخاب خود را انجام دهید.

بیشتر مردم وب‌سایت‌های پویا را ترجیح می‌دهند زیرا نگهداری از آنها در طولانی مدت آسان‌تر است، مدیریت کارآمد داده را تشویق می‌کنند، و می‌توانید آنها را با عملکردهای اضافی در آینده گسترش دهید. اگر می خواهید وب سایت پیچیده و بسیار کاربردی باشد، یک وب سایت پویا بهترین  گزینه برای شماست. نکته منفی این است که ساخت آنها بیشتر طول می کشد و هزینه های اولیه نیز بیشتر است. با این حال، پلتفرم های سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس به شما این امکان را می دهند که وب سایت پویا خود را بدون دردسر راه اندازی کنید. اگر به این فکر می کنید که آیا یک وب سایت وردپرس یا یک وب سایت HTML ایستا انتخاب بهتری است، در این مقاله یک تجزیه و تحلیل درباره طراحی سایت استاتیک و داینامیک برای شما آماده کرده ایم

سایت‌های استاتیک برای کسانی هستند که می‌خواهند وب‌سایت‌های صرفاً اطلاعاتی مانند سایت بروشور یک شرکت بسازند. صفحات وب تغییر نمی کنند زیرا کاربر نمی تواند هیچ انتخابی انجام دهد. محتوا فقط خواندنی و غیر تعاملی است. با وجود این، وب‌سایت‌های ثابت ساده همچنان می‌توانند عالی به نظر برسند و به طور مؤثر به هدف خود در اطلاع رسانی به کاربران برسند.

به طور خلاصه، تصمیمی که می گیرید باید بر اساس آنچه از وب سایت خود می خواهید باشد. وب سایت های پویا امکانات بیشتری را ارائه می دهند اما پیچیده تر هستند، در حالی که وب سایت های استاتیک محدودتر هستند اما ایجاد آنها بسیار ساده است. با توجه به انتظاراتی که از سایت دارید، انتخاب خود را عاقلانه انجام دهید.

اگر از خواندن این مقاله لذت کافی رو بردید به شما پیشنهاد میکنیم ، مقاله مقایسه بین یک طراح وب و یک توسعه دهنده وب را هم مشاهده بفرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5