سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

دانستن اطلاعات عمومی در رشته ای که فعالیت می کنیم ، باعث تسلط بیشتر و اشتباهات کمتر می وشد.به خصوص اگر شاخه فعالیت ما داغ و به روز باشد. تجارت الکترونیک  و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی در ایران در برهه  ای از زمان  قرار دادرد که می توان آن را انقلابی بزرگ تشبیه کرد و قطعا چند سالی طول خواهد کشید  تا فرهنگ مناسب در این فضا پایدار شود. تعریف فرهنگ در اینجا اشکال مختلفی دارد و در وهله نخست  به تاجران  الکترونیک  بر می گردد که چگونه مشتری مداری  و اعتماد سازی خواهند کرد. سپس به خود مشتریان بر میگردد که چگونه آگاهی کسب کنند تا بر مبنای آگاهی آنها مرجعیت هایی با ثبات شکل گیرند.سپس این مراجه بزرگ ،باعث رشد کلی فضای تجارت الکترونیک  ایران خواهد شد .به عنوان مثال با شکل گیری  مرجعی مانند دیجی کالا به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران ، هر شرکت نوپایی که در این محدوده قصد  رقابت دارد ، حساب کار دستش می آید  که به چه صورت باید  خدمات و یا کالای  خود را ارائه دهدتا موفق شود . حتی اگر این کسب و کار ها در حد متوسط نیز باقی بمانند، باز هم باعث خواهد شد  که ما در همه سطوح  از فرهنگ الکترونیک  مناسبی برخوردار باشیم.مشتریان نیز با تجربه خریدهای قبلی ، روز به روز اعتمادشان  افزایش یافته و بازار شتاب دادن به گسترش این فضا دارند که خوشبختانه در ایران روند رو به رشدی مشاهده می شود.

از آنجا که آموزش های عملی همواره مفید تر و جذاب تر هستند ، تلاش بر این بوده که در الویت اول  آموزش ها طولانی نباشند  وو از حوصله مطالعه مخاطب  خارج نشوند، در عین حال به اشتراک تجربیات  و دانسته های ارزشمند  پرداخته شود .بحث سئوی کلاه سفید و کلاه سیاه صرفا بر این محور نوشته شده است که اولا به دانش  عمومی سئو شما افزوده شود  و دوما در صورتی  که سئوی سایت خود را به شرکت یا فردی که خود را سئو کار  می نامد واگذار کردید، با نظارت و تطبیق  سئوی آنها  با قوانین معرفی شده در اینجا  ، متوجه میزان مهارت  آنها در این کار شوید. این نکته را بدانید  که در صورت استفاده از سئوی کلاه سیاه  که مخرب نیز هست .سایت به بن بستی خواهد رسید  که خروج از آن کاری دشوار است.

سئو کلاه سفید( White Hat Seo):

همنطور که از نامش پیداست ،هدف در سئو کلاه سفید ، رشد اصولی منطبق بر قوانین موتورهای جستجو است. این استراتژی نه تنها باعث جذب بازدید دائمی می شود، بلکه به بهتر شدن محیط وب کمک می کند. هدف اصلی  در سئوی کلاه سفید ، ارائه محتوای مفید  و جذابی است که کاربران بپسندند و نه اینکه صرفا به دنبال کسب جایگاه در موتور جستجو باشیم.

طراحی سایت قزوین

سئو کلاه سیاه (Black Hat Seo):

نام دیگر سئوی کلاه سیاه ، Spamdexing است.در این روش فرد با آگاهی از قوانین موتور های جستجو ، از آنها سوء استفاده می کند تا با سرعت هرچه تمام تر  و هر چند موقتی ، به جیگاه های نخست  در نتایج جستجو دست یابد  و به قول معروف  راه صد ساله را یک شبه طی کند. یا اینکه سایت توسط هکر هک شده است، بدون اینکه مدیر سایت متوجه شود  و هکر با استفاده از تکنیک های  سئوی کلاه سیاه سعی در از بین بردن اعتبار سایت دارد که طبعا  در هر دو حالت جستجو گر ها به سرعت متوجه  شده و نسبت به پنالتی کردن این دسته از سایت ها اقدام می کنند. اما حتما گاهی مشاهده  کرده اید  که سایتی در رتبه اول  نتایج جستجو ات  ولی هیچ محتوای ارزشمندی ندارد و کاملا اسپم است . این گونه سایت ها را جهت داشتن نتایج بهتر خودتان می توانید به موتور های جستجو گزارش دهید.

تکنیک های سئو کلاه سیاه عبارت اند از:

خرید بک لینک

ارسال کامنت های اسپم برای دیگر سایت ها

استفاده بی رویه  از کلمات کلیدی

ریدایرکت کردن صفحات ایندکس در موتور جستجو

تولید محتوای اتوماتیک  که هیچ معنا و مفهومی برای کاربران ندارند :مانند محتوایی که مستقیما توسط مترجم های آنلاین  ترجمه می شوند  یا محتوایی که از جمع آوری ، کپی  و ترکیب چند مقاله مختلف ایجاد می شوند

استفاده از تکنیک Cloaking : که در آن محتوای نمایش داده شده به کاربر  و آنچه  که ربات موتور جستجو  مشاهده می کند متفاوت است.

البته این موارد که معمولا هکر ها جسهت اسیب رساندن  به سایت از آن استفاده می کنند، امروزه به سرعت تشخیص داده می شود. گاهی نیز فردی  که قصد آسیب زدن به اعتبار سایتی را دارد، از تکنیک های سئوی کلاه سیاه استفاده می کند. به عنوان مثال  در یک رقابت ناسالم ، برای سایت رقیب  به تعداد زیادی لینک اسپم  خریداری کرده و یا کامنت اسپم به نام آن سایت ارسال می کنند. که این موارد  هر چند توسط مدیر سایت  و ابزار های  گوگل قابل تشخیص او کنترل است  ولی بسیار به دور از اصول اخلاقی می باشد.

درباره نویسنده مقاله

۰ thoughts on “سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

  1. مسعود نیکزاد - ۱۴۰۰-۰۷-۰۹ at ۱۹:۴۹

    Visitor Rating: 5 Stars

    Reply

نوشتن یک نظر درباره این مقاله