طراحی سایت شهرداری

شهرداری یکی از نهاد های مهم کشور است که اداره ی شهر دست این نهاد است . از مهمترین دلیل طراحی وب سایت شهرداری اطلاع رسانی گسترده عمومی است .

طراحی سایت شهرداری چه کاربردی دارد؟

امروزه اینترنت و سایت‌های آن به میزانی کارآمد شده‌اند که از آن‌ها می‌توان حتی برای فعالیت‌های شهرداری هم استفاده کرد .این به طوری است که بسیاری از کارهایی که توسط شهرداری انجام می‌گیرد را می‌توان از طریق یک سایت اینترنتی انجام داد. اما تنها انجام این فعالیت‌ها باعث اهمیت سایت‌های نمی‌‎شود، بلکه به مراتب باعث راحت‌تر کردن کارها و مدیریت‌ آسان آن‌ها می‌شود و این باعث اهمیت بخشیدن داشتن سایت برای شهرداری شده است. همچنین یکی از دیگر عواملی که باعث اهمیت سایت شهرداری شده است، اطلاع‌رسانی از طریق آن است. با طراحی سایت شهرداری ، این نهاد می‌تواند به راحتی اطلاع رسانی‌های گسترده‌ای انجام دهد و بروزترین اخبار را در اختیار شهروندان خود قرار دهد.

 سایت شهرداری چه ویژگی هایی باید داشته باشد :

وب سایت حرفه‌ای و منحصر به فرد:

این گونه سایت ها باید با دیگر سایت ها تفاوت داشته باشد باید در عین حرفه ای بودن ساده و منحصر به فرد باشد .

طراحی هدفمند صفحه اصلی

معمولا افراد با هدف انجام کار خاصی وارد سایت شهرداری می‌شوند و در ابتدا با ظاهر و گرافیک سایت مواجه می‌شوند. اگر سایت از ظاهر خوبی برخوردار باشد، به مراتب باعث جذب افراد بیشتری می‌شود.

نقشه و تصاویر شهر

در طراحی سایت شهرداری تصاویر شهر ، نقشه و تصاویری از جاذبه های گردشگری از اهمیت فراوانی برخوردار است .

تقویم رویدادها

همه سایت‌ها شهرداری نیازمند بخشی به نام تقویم رویدادهای می‌باشند. این بخش برای اطلاع رسانی تاریخ رویدادهای پیش رو به شهروندان می‌باشد. در این بخش به اطلاع رسانی رویدادهایی مانند انتخابات، جشن و مراسم‌ها، گردهمایی، تعطیلات رسمی و غیر رسمی پرداخته می‌شود و شهرداری مردم را به واسطه آن آگاه می‌کند.

شماره تماس‌های فوری

در سایت های شهرداری همواره باید تمام شماره تماس های ضروری وجود داشته باشد . مانند شماره تماس پلیس ، آتش نشانی ، اطلاعات راه ها و جاده ها و …

لینک به منابع محلی

هنگام طراحی سایت شهرداری ، سایت باید به منابع محلی شهر مانند هتل‌ها، رستوران‌ها، سینما‌ها و مکان‌های پر اهمیت دیگر لینک شود. لینک شدن به سایت‌ها دیگر باعث برتری سایت‌ شما خواهد شد. همچنین علاوه بر برتری سایت شهرداری، به گونه‌ای تبلیغ برای کسب وکارهای موجود در شهر خواهد شد و باعث افزایش درآمدزایی آن‌ها می‌شود.