امروزه ما اکثر نیازهایمان را در اینترنت جست و جو می کنیم . یکی از این نیاز ها می تواند نیازهای پزشکی ما باشد . بنابراین پزشکان نیز می توانند با داشتن وب سایت شخصی و سئوی آن و کسب رتبه در گوگل در فضای مجازی نیز در دسترس مخاطبین خود قرار بگیرند .
جامعه ی پزشکان برای معرفی بهتر خودشان و دادن ارائه ی خدمت بهتر ، نیازمند سایت پزشکی جذاب و قوی هستند.خدمات آنلاین مانند تعیین وقت اینترنتی ، معرفی رزومه خود ، دستاوردها ، نشر مقالات و کتاب های خود و … از مهمترین مسائلی هستند که پزشکان با طراحی سایت پزشکی می توانند از آن بهره مند شوند .
از ویژگی های مهم وب سایت پژشکی می توان به امکان ضمیمه تصویر قسمت بیماری و یا آزمایش بیمار ، ارسال پاسخ بیمار به صورت پیامک و ایمیل ، بهینه شده برای موتورهای جست و جو ، پنل مدیریتی کاربر پسند ، طراحی جذاب و منحصر به فرد و پاسخ دهی به سوالات بیماران را نام برد

امکانات وب سایت پزشکی

رزومه پزشک

پزشک در این قسمت باید به معرفی درجه و تخصص یا فوق تخصص و همچنین سوابق علمی و دانشگاهی ، مطالعات و مقالات علمی  منتشر شده معتبر، راهکارهای درمانی و در برخی موارد دستاوردها پرداخته شود.

مقالات و اطلاعات پزشکی

در این بخش از وب سایت پزشکی ، پزشک می تواند جدیدترین اخبار پزشکی و مقالات پزشکی را برای کاربران ارائه دهد .

نوبت دهی آنلاین

از موارد مهم طراحی سایت پزشکی نوبت دهی آنلاین است نوبت دهی آنلاین باعث می شود بیمار در هر مکان و زمانی بتواند به راحتی نوبت بگیرد .

تشکیل پرونده پزشکی الکترونیکی

در این بخش می توانیم که اطلاعات فردی، سوابق بیمار، پروسه درمان بیماری و جزئیات دیگر در پرونده پزشکی بیمار را به صورت الکترونیکی در اختیار پزشک قرار دهیم تا بتواند در هر لحظه به آن دسترسی داشته و در صورت لزوم آنرا به پزشک متخصص دیگری ارجاع دهد.

پرسش و پاسخ های متداول

در این قسمت مراجعان به سایت پزشکی سوالات عمومی خود از جمله خدمات بیمه ای و بیمه های طرف قرارداد پزشک و… را مطرح ساخته و پزشک مربوطه به آنها پاسخ می دهد.

معرفی امکانات و تجهیزات

امکانات، خدمات و تجهیزات موجود در مطب و یا درمانگاه و بیمارستان با زبان تصویر و فیلم به مراجعان نمایش داده می شود. ویدئو و عکس در طراحی سایت آزمایشگاه اهمیت زیادتری دارد زیرا باعث ایجاد حس اطمینان و اعتماد می شود.