خرید و ثبت دامنه

انتخاب دامنه و اقدام به ثبت آن، اولین مرحله برای راه اندازی وب سایت می باشد. دامنه ها یا همان دامین ها انواع مختلفی دارند که به صورت کلی در دو دسته ملی  که همان Ir می باشد و بین المللی شامل com. info. .net تقسیم بندی می شوند. انتخاب نام مناسب برای سایت می تواند تاثیر بسزایی در رشد وب سایت و برندینگ  داشته باشد . همانطور که گفته شد دامین هایی مختلفی وجود دارد ، لازم است بدانید هیچ نوع تفاوتی در کارکرد آن ها وجود ندارد و همگی آن ها وظیفه اتصال به هاست را دارد. دامین های ملی یا همان ir نسبت به دیگر دامین ها قیمت ارزان تری دارد. ولی دامین های بین المللی با توجه به قیمت بسیار بالاتری که دارند در بین کاربران ایرانی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

دامنه

جستجو وبررسی ثبت دامنه

قیمت دامنه بین المللی و ملی

سریع تر از همیشه یک دامین ثبت کنید

تمامی قیمت ها به تومان می باشد.

دامنه ملی

دامنه ملی با نام ir. مخصوص کشور ایران و مخفف شده Iran  می باشد. برای هرگونه درخواست ثبت ، تمدید یا انتقال آن می بایست طبق مقررات کشور اقدامات صورت گیرد.

دامین ملی ایران انواع مختلفی که با توجه به نوع نام گذاری در زمینه های بخصوصی استفاده می شود . به عنوان مثال دامنه ac.ir. برای پورتال دانشگاه های کشور قابل استفاده می باشد. co.ir. برای شرکت هایی که در ایران به ثبت رسیده اند و یا در داخل کشور نمایندگی دارند و جز سایت های شرکتی محسوب می شوند ، کاربرد دارد. پسوند sch.ir. مختص مدارس کشور می باشد. 

توجه ویژه به انتخاب نام و پسوند دامنه وب سایت
دامنه

دامنه بین المللی

دامنه های بین الملی شامل تمامی دامین ها به جز دامین های ملی هر کشور می باشد که در هر کشور و بدون محدودیت قابل ثبت ، تمدید و انتقال است.  ثبت ، تمدید و انتقال دامنه های بین المللی خیلی سریعتر از دیگر دامین های ملی هر کشور است .قیمت دامین های بین المللی نسبت  به دامین های ملی هر کشور بیشتر است.به عنوان مثال دامین های  : com net  .info .cloud .tv. جز دامنه های بین المللی تقسیم بندی می شوند.

برای بررسی موجود بودن و ثبت دامنه های بین المللی می توانید از بخش whois  اقدام به بررسی کنید .

در هر لحظه از شبانه روز شما می توانید در خصوص ثبت دامین های بین المللی با کارشناسان توتو وب از طریق تیکت در ارتباط باشید.