مزیت های تبلیغات اینترنتی

از جمله مزیت های تبلیغات در اینترنت می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1-اطلاع رسانی دقیق و کامل به مخاطبان :تبلیغ کننده می تواند تبلیغات خود را متقیما در معرض دید مخاطب خاص خود قرار دهد و به این ترتیب به بالاترین اثر تبلیغ خویش دست یابد.در ارئه پیام ،محدودیت های رایج رسانه های سنتی همچون کوتاه بودن پیام ها ،فشردگی آگهی  و محدودیت در انتخاب عبارات  وجود ندارد  و آگهی دهنده  می تواند با بهره گیری از امکانات ویژه سمعی و بصری ،اطلاعات و پیام های مورد نظر را به طور کامل به مخاطبان عرضه کند.
2-هزینه کم: تهیه ،تولید  و پخش آگهی همیشه پر هزینه  و زمان بر بوده است  اما اماده کردن تبلیغات اینترنتی ،با کمترین هزینه  و در کوتاه ترین زمان میسر است.
گسترده بودن محدوده جغرافیایی:مخاطبان سایت های اینترنتی محدود به مرزهای جغرافیایی نیستند و به همین دلیل تبلیغات اینترنتی نوعی تبلیغات جهانی و بدون مرز محسوب می شود.
4-نظارت دقیق و اریابی :با بهره گیری از نرم افزارهای طراحی شده آگهی دهنده می تواند در هر نقطه از دنیا و در هر لحظه از شبانه روز،میزان اعتبار  باقی مانده ،تعداد نمایش و کلیک بر روی آگهی و اطلاعات  آماری دیگر را مورد نظارت و اریابی دقیق و بی واسطه قرار دهد.
5-قابلیت تعاملی:ماهیت تعاملی شبکه اینترنت ،بر خلاف انواع دیگر تبلیغات ،اماکن ارتباط  متقابل مخاطبان را فراهم آورده است و آگهی دهنده می تواند  از نظرات و انتقادات مخاطبان خود باخبر شود.
6-فرصت ایجاد شده :از همه مهمتر اینکه با گسترش اینترنت  و حضور  رایانه ها و گوشی های هوشمند در هر خانواده ،غیبت در تبلیغات اینترنتی ،باعث از دست دادن  فرصت حضور در بازار خواهد شد.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کند